Bazénu pomůže i kuchyňská sůl


Základem péče o vodu v bazénu je její filtrace. Ta by se měla dokonce provádět každý den. Nevyžaduje však od nás žádnou námahu, stačí zmáčknout tlačítko a zařízení pustit. K čemu slouží? Voda procházející filtračním zařízením se čistí a zároveň se také „rozhýbe“. Pokud tedy přidáváme do bazénu prostředky na její úpravu, dostanou se do každé kapky a splní své poslání.
relaxační plavání
Filtrační jednotka je tak nezbytnou součástí každého bazénu a zpravidla je prodávána už s bazénem. Je důležité, aby její výkon odpovídal objemu bazénu. V současnosti se nejvíce používají filtrační jednotky pískové, které nahradily starší kartušové. Písek je třeba čas od času propláchnout a jednou za rok se doporučuje koupit nový, nejlépe nyní, před zahájením sezony. Jak bojovat nejenom proti kalné vodě, vám poradíme zde:

· S chlórem je to jednoduché
Pokud upravíme hodnotu pH, je třeba zkontrolovat množství chlóru ve vodě. Jeho optimální hodnota by se měla pohybovat mezi 0,3 až 0,5 miligramy na litr. To je množství, které zdravému člověku rozhodně neuškodí. Pokud máme chlóru málo, stačí dát do vody pomalu se rozpouštějící tabletu. Tu vložíme buď do pevných košíčků, nebo můžeme koupit speciální plováky.

· Když chlór škodí
Koupání ve vlastním bazénu se nemusejí vzdát ani ti, kteří jsou na chlór alergičtí, nebo matky, jež se bojí do takové vody pustit své děti. Existují ještě další způsoby čištění vody, kterým se všeobecně říká bezchlórové. Není to ale úplně přesný název, protože chlór se do vody přidává i v tomto případě, ale je to jen malé množství oproti klasickému čištění.
nafukovací kruh
Salinace, tedy vlastně čištění pomocí kuchyňské soli, je založena na tom, že se tato látka pomocí elektrolýzy mění na přírodní chlór, který v podobě kyseliny chlorné spolehlivě ničí bakterie, viry a řasy. Nemusíme se ale bát, že bychom z vody vylézaly slané a kůže nás svědila, jako když jsme u moře. Množství soli v bazénu je zhruba desetkrát nižší a v této koncentraci má pozitivní léčivé účinky.