Bydlení pro hudebníky
Zařizovat si bydlení může být občas větší věda, pokud jste hudebník. Máte sousedy kolem, musíte si zařizovat další potřebné věci, případně si oddělit novou místnost čistě pro hudební potřeby. Jak si zařídit dobré a profi hudební bydlení? Pokud nechcete investovat příliš mnoho, i tak můžete alespoň jako profi vypadat.
Místnost čistě pro nástroje se vám může v budoucnu dost vyplatit. Obzvlášť, pokud je místnost odhlučněná, jinak byste zbytečně museli řešit hluk dalších místností. Vyberte v bytě nejlépe strategicky umístěný pokoj, který není tolik přístupný sousedům. V domě je to mnohem snadnější, jednoduše vyberete pokoj, který nebude hudbu šířit rovnou do okna sousedům.
Berte ohled na hluk. Jestli obyvatelé v okolí jsou bezproblémoví, máte vystaráno a vše můžete řešit v klidu. Ne však každý takový je a ne každému se poštěstí pořídit si byt vedle dalšího hudebníka. Proto jsou ideální odhlučňovací molitany a jiné výrobky. Pravděpodobně nepomohou úplně, ale rozhodně přispějí.
Stojany na nástroje se dají pořídit i poměrně levně. Je lepší mít takto kytaru zabezpečenou, případně více nástrojů. Vypadá to více esteticky a profesionálně. Můžete místnost zaplnit nějakým nábytkem, poličkami na noty, nebo nějaké příslušenství. To vám pomůže zbavit se ozvěny a vytvořit prostor, kde se dá dobře hrát. Navíc si místnost trochu zorganizujete.
Samozřejmě se nemusíte soustředit pouze na jednu místnost, ovšem jak už jste se mohli dočíst, je pak problém s odhlučňováním a dalším tlumením zvuku, pokud chcete, aby pokoje vypadaly jako normální obyvatelné místnosti. Občas bude nejspíš mnohem lepší, když si najdete vlastní zkušebnu, kde daný hluk nebude nikomu překážet, nebo opravdu investovat do místnosti a zmírnění hluku. Nakonec se to vyplatí spíš, než abyste poté měli negativní vztah se sousedy, nebo hůř, čelili soudu za obtěžování, jelikož i tací se dnes bohužel najdou.