Mobil a počítač
Tedy, pokud máte mobil značkový za více peněz, většinou to vše zvládne sám, jen co zapnete wi-fi a spárujete jej. I to ovšem chce mít minimálně základy obsluhy. Nu a pokud máte přístroj neznačkový v levnější kategorii, může se klidně stát, že se to nepodaří. Zkusíte to kabelem a ejhle, také nic. Windows sice mobil „vidí“, ale vy chcete vidět do složek a do OS. Tedy Operačního Systému. Hovoříme konkrétně o Androidu.
Ve velké většině bývá chyba v kabelu. Ne tedy, že by byl vadný, to není, je nový, ale v telefonu musíte povolit datový přenos přes USB, jinak bude kabel stále jen nabíjet a nabíjet.
Bohužel zde je každá rada drahá, protože každý mobil to má ukryto jinde než ostatní. Nezbývá než se vydat na dobrodružnou cestu hledání a najít ten správný „chlíveček“, kde to můžeme povolit.
Mimochodem o to všem se píše například zde na webu informační technologie Online chlap.
Nu, zpět k mobilu, pokud nemáte návod, bude propojení vcelku legrace. Oni totiž někteří výrobci tyto věci rádi ukrývají, protože nepočítají s tím, že by se někdo kabelem propojoval. Většinou to zastane takzvané bluetooth, nebo wi-fi. To jsou všechno „bezdrátovky“, se kterými se dnes převážně pracuje.
Když tedy budete hledat ono USB, a ještě, než začnete nadávat na autora článku, vězte, že klidně to může za vás udělat automat, pokud sinainstalujete nějaký software. Ovšem pak musíte počítat s tím, že už si do počítače či mobilu taháte něco navíc, co nemusí být nějak moc prověřeno a z toho kyne poměrně velké nebezpečí. Nestává se to, ale stát se to klidně může. Soft je dobré instalovat jen z ověřeného zdroje, a ještě jej pro jistotu projet dobrýmantivirem se skutečně čerstvými daty. Jinak nemá antivir smysl. Prostě každý nový soft by se měl „odblešit“.
Když se tak stane, jste propojeni a můžete si využívat všech výhod. Asi nejvíce psaní SMS na klávesnici ne? Protože je to pořád rychlejší než klování do telefonu.